Hírek : Ejtették a Dominique Strauss-Kahn elleni vádakat |
Ejtették a Dominique Strauss-Kahn elleni vádakat
MTI - Index 2011.08.23. 21:52
Az ügyész kérésére ejtette az illetékes bíró kedden a Dominique Strauss-Kahn, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) volt vezérigazgatója ellen szexuális erőszak miatt emelt vádpontokat, véget vetve ezzel a büntetőeljárásnak.

Két zsidó - DSK és ügyvédje
Cyrus Vance ügyész hétfőn továbbította Michael Obus bírónak javaslatát, amelyben mind a hét vádpont ejtését és az eljárás megszüntetését kezdeményezte, miután komoly kétségei voltak a panaszos, a guineai illetőségű Nafissatou Diallo szavahihetőségét illetően. A Strauss-Kahnt szexuális erőszakkal vádoló szobalány maga is részt vett azon a találkozón, ahol a beadványt átadták - közölte tegnap az NBC New York. A zsidó közgazdász-üzletember ügyvédei akkor közölték, hogy ügyfelük és családja "hálás" az ügyészi hivatalnak és vezetőjének a döntésért.
A New York Post című lap már vasárnap beszámolt arról, hogy az ügyész ilyen értelmű indítványt készül beterjeszteni, és a bírók az ilyen javaslatokat általában rögtön elfogadják. Ha így lesz, akkor Strauss-Kahn azonnal szabadon visszatérhet Franciaországba. A lap vasárnap azt írta, hogy az ügyészi indítványban felidézik majd a négy hónapja folyó vizsgálat minden részletét, és olyan új elemek is felmerülhetnek, amelyek egy kicsit még inkább megingatják a guineai szobalány szavahihetőségét. Kenneth Thompson, a nő ügyvédje szombaton maga nyilatkozott úgy a The New York Timesnak, hogy az eljárás megszüntetésére számít.
Mindkét fél össze-vissza hazudozott
Az akkori IMF-vezér május 14-i őrizetbe vétele, majd előzetes letartóztatása nagy vihart kavart, ráadásul védői először azt hazudták, hogy Strauss-Kahn valójában nem is volt a szállodában az állítólagos erőszak időpontjában, később viszont már azzal védekeztek, hogy a szobalány is belement a szexbe. Habár ártatlannak nevezte magát, a zsidó az őt ért vádak miatt lemondott az IMF vezérigazgatói posztjáról. Egymillió dolláros óvadék ellenében házi őrizetben várta tárgyalását, elektronikus nyomkövetőt helyeztek el rajta.
Strauss-Kahn június elején jelent meg a bíróság előtt, az alig tíz percig tartó meghallgatáson ártatlannak vallotta magát. Akkor még az ügyészek azt állították, hogy egyre több bizonyíték szól a francia politikus ellen, a hotelszobában vett mintákon elvégzett DNS-vizsgálatok például igazolták, hogy szexuális kapcsolat volt a néger nő és Strauss-Kahn között (ráadásulorálisan, análisan és még ki tudja, hogyan). A volt IMF-vezér védői azonban a részletek említése nélkül bejelentették, hogy olyan információk jutottak birtokukba, amelyek kikezdik a szobalány szavahihetőségét.
A következő meghallgatás időpontját eredetileg július 18-ra írták ki, azonban az ügy újabb fordulatot vett, amikor Strauss-Kahnt július 1-jén váratlanul berendelték a bíróságra. Az amerikai lapokban azonnal kiszivárgott, hogy az ügyészek megkérdőjelezték a szobalány vallomásának több pontját, majd az ügyészség is megerősítette, hogy ellentmondásokat fedeztek fel a nő állításai között.
Az eljárás során kiderült, hogy Naffissatou Diallo vallomása lényegi részeit megváltoztatta. A szobalány beismerte, hogy hamis tanúvallomást tett az esküdtszék előtt arról, milyen gyorsan értesítette főnökét a Strauss-Kahn lakosztályában történtekről. Az is kiderült, hogy mást mondott a hatóságoknak, amikor korábban politikai menedékjogot kért az Egyesült Államokban, majd mást az ügyben eljáró nyomozóknak. A The New York Times forrásai szerint a nő már a május 14-i eset másnapján felhívott a börtönben egy férfit, akivel Strauss-Kahn pénzügyeiről és arról beszélgettek, milyen haszonnal járna, ha beperelné a politikust (ráadásul az is kiderült róla, hogy prostitúcióból él).

A szobalány - ilyen ízlése van a perverz zsidónak
Még július 1-jén este megszüntették Strauss-Kahn házi őrizetét, azonban az ügyészség nem ejtette az ügyet, mivel a DNS-minták alapján is tovább vizsgálták a bizonyítékokat és a tanúvallomásokat. Strauss-Kahn továbbra sem hagyhatta el az országot, az óvadékot ugyanakkor már visszakapta.
Miután az előbb augusztus 1-jére halasztott újabb meghallgatást egészen augusztus 22-ig tolták, több amerikai lap már azt találgatta, hogy várhatóan tarthatatlanok lesznek a vádak DSK ellen.
A manhattani bíróság ugyan valóban ejtette a vádakat Strauss-Kahn ellen, azonban az ügy a büntetőeljárás lezárultával még nem ért véget, ugyanis a több mint két hónap után augusztus elején a nyilvánosság elé álló Naffisatou Diallo elismerte ugyan interjúkban, hogy vallomásában voltak ellentmondások, de fenntartja állításait, hogy a férfi erőszakot követett el rajta.
A nő polgári peres eljárás keretében kártérítési igényt nyújtott be DSK ellen egy bronxi bíróságon. A keresetében azt állította, hogy a férfi brutálisan bántalmazta szexuálisan, ezzel pedig megalázta és megsértette női méltóságát is. Egyelőre nem derült ki, hogy a szobalány milyen összeget követel kártérítésként. Az Ouest-France francia lapnak nyilatkozó amerikai jogászok ugyanakkor úgy vélték, hogy a nőnek nagyobb esélye van eredményt elérni a polgári perben, mint a büntetőeljárás keretében.
Franciaországban is megvádolták
DSK a büntetőeljárás lezárultával a polgári peres eljárástól függetlenül útlevelét visszakapva visszatérhet Franciaországba, ott azonban újabb perrel nézhet szembe. Első felesége keresztlánya, Tristane Banon (aki mellesleg a zsidó mostohaunokája) írónő azzal vádolja a férfit, hogy még 2004-ben megpróbált erőszakoskodni vele, azonban évekig hallgatott, mert a DSK-val egy időben viszonyt folytató anyja meggyőzte róla, hogy ne emeljen vádat.

DSK és Tristane Banon
Banon csak azután állt a nyilvánosság elé vádjaival és anyja támogatása mellett, hogy Strauss-Kahnt New York-ban nemi erőszak vádjával őrizetbe vették. Franciaországban hazatérésekor rögtön nyomozás indulhat DSK ellen Banon megerőszakolása ügyében, a nemi erőszak kísérletéért pedig akár 15 év börtönt is kiszabhatnak.
Lehetne még Sarkozy kihívója
Strauss-Kahn franciaországi szövetségesei közül többen ugyan azt remélik, hogy a manhattani büntetőeljárás után újraéleszthetik a volt francia szocialista politikus elnökválasztási reményeit. Habár indulási szándékát nem jelentette be, de DSK a szexbotrány kirobbanásáig Nicolas Sarkozy francia köztársasági elnök legesélyesebb kihívójának számított a 2012-es elnökválasztásra.
A francia lapokban megjelent felmérések szerint azonban a franciák többsége nem szeretné, hogy Strauss-Kahn induljon jövőre a választáson. Több elemző úgy vélte kedden, hogy DSK ha nem is jöhet szóba esetleg jelöltként, azonban annak súlya lesz, hogy melyik szocialista aspiránst támogatja majd a jelöltségért folyó küzdelemben.
|